کاغذ دیواری آرکس دکور, کاغذ دیواری کره ای, کاغذ دیواری سه بعدی آرکس, کاغذ دیواری, کاغذدیواری

کاغذ دیواری آرکس دکور

رم کولهاس آرشیتکت (Rem Koolhaas)

 

رم کولهاس از برجسته ترین معماران دنیا در حال حاضر است. وی در سال 1944 در هلند متولد شد. پدربزرگ مادری و یکی از پسرعموهایش نیز آرشیتکت بودند. پدرش نویسنده نسبتا بنامی است که در نوشته هایش به شدت از استقلال اندونزی در مقابل استعمار هلند حمایت می کرد. به همین دلیل پس از پیروزی نهضت استقلال اندونزی وی به آنجا دعوت شد و به مدت سه سال به همراه خانواده اش در اندونزی زندگی کرد. رم کولهاس عنوان کرده است که زندگی در آسیا در سنین حساس نوجوانی تاثیر شگرفی بر اعتقادات و سلایق وی گذاشته است.

او در سال 1968 تحصیلات خود را در رشته معماری در لندن آغاز کرد و در سال 1972 برای ادامه تحصیل در این رشته به نیویورک رفت. وی در انتخاب سبک معماری خود به شدت تحت تاثیر معماری شهر نیویورک قرار دارد.

رم کولهاس در سال 1975 دفتر معماری خود را به نام OMA در شهر لندن افتتاح کرد و همزمان به تدریس در مدرسه معماری لندن پرداخت. در آنجا با یکی از شاگردان با استعداد خود به نام زها حدید آشنا شد و حدید خیلی زود به دفتر معماری او پیوست. پروژه های معماری که در دفتر او انجام می شد به شدت متمایز از سبک معماری پست مدرن کلاسیک بود که در اواخر دهه 70 به وفور استفاده میشد. این وجه تمایز شهرت زیادی برای او به ارمغان آورد.

کولهاس نویسنده چند کتاب در زمینه معماری از جمله کتاب های معروف “نیویورک هذیانی” و “کوچک، متوسط، بزرگ، خیلی بزرگ” است.

 

چند نمونه از کارهای رم کولهاس:

 

 کولهاس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 کولهاس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 کولهاس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقاله های مرتبط:

* سننموت معمار

* ایمهوتپ معمار

* فرانک گری آرشیتکت

 

بازگشت به مقاله های کاغذ دیواری آرکس

 کلمات کلیدی:

کاغذ دیواری– کاغذ دیواری قابل شستشو– کاغذ دیواری سه بعدی– کاغذ دیواری کره ای– کاغذ دیواری اتاق– کاغذ دیواری اتاق خواب– کاغذدیواری– کاغذ دیواری سالن– کاغذ دیواری پذیرایی– کاغذ دیواری منزل– کاغذ دیواری مسکونی– کاغذ دیواری فروشگاه– کاغذ دیواری خانه– کاغذ دیواری متالیک– کاغذ دیواری کودک– کاغذ دیواری اتاق کودک– کاغذ دیواری لابی– کاغذ دیواری هتل– کاغذ دیواری اداری– کاغذ دیواری تجاری– کاغذ دیواری مدرن– کاغذ دیواری کلاسیک– کاغذ دیواری جدید– جدیدترین کاغذ دیواری– کاغذ دیواری پی وی سی– کاغذ دیواری لوکس– کاغذدیواری شیک– کاغذ دیواری سفید– کاغذ دیواری تیره– کاغذ دیواری سیاه– کاغذ دیواری ساده– کاغذ دیواری گلدار– فروش کاغذ دیواری– فروشگاه کاغذ دیواری– خرید کاغذ دیواری– قیمت کاغذ دیواری– کاغذ دیواری ارزان– بازار کاغذ دیواری– پخش کاغذ دیواری– دفتر فروش کاغذ دیواری– انواع کاغذ دیواری– آلبوم کاغذ دیواری– نمایندگی کاغذ دیواری– نمایندگی فروش کاغذ دیواری– طرح کاغذ دیواری– مدل کاغذ دیواری– نصب کاغذ دیواری– اجرای کاغذ دیواری– پروژه کاغذ دیواری– چسب کاغذ دیواری– شرکت کاغذ دیواری– اهدای نمایندگی کاغذ دیواری– کاغذ دیواری سنگ– کاغذ دیواری طرح سنگ– کاغذ دیواری چوب– کاغذ دیواری طرح چوب– کاغذ دیواری سیسمونی– کاغذ دیواری طرح گل– کاغذدیواری سنگ آنتیک– کاغذ دیواری برجسته- پارکت– پارکت لمینت– لمینت– پارکت ترکیه– پارکت واریو– دکوراسیون– محصولات دکوراسیون– شرکت دکوراسیون– دکوراسیون داخلی– معماری داخلی– طراحی دکوراسیون– طراحی دکوراسیون داخلی

اشتراک گذاری:
نسخه قدیمی کاغذ دیواری آرکس