کاغذ دیواری آرکس دکور, کاغذ دیواری کره ای, کاغذ دیواری سه بعدی آرکس, کاغذ دیواری, کاغذدیواری

کاغذ دیواری آرکس دکور

کاغذ دیواری و نورپردازی

 

کاغذ دیواری یکی از بهترین کالاهای دکوراسیون داخلی است که با آنکه تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و شیک شدن فضا دارد، هزینه زیادی ندارد. این یکی از مزایای کاغذ دیواری است که استفاده از آنرا برای بسیاری از خانواده ها ممکن می کند.

به جز انتخاب کاغذ دیواری با کیفیت مرغوب و طرح و رنگ زیبا، دو نکته در زیبا دیده شدن کاغذ دیواری روی دیوار تاثیر زیادی دارد: نصب درست کاغذ دیواری و نورپردازی مناسب روی کاغذ دیواری.

 

نورپردازی در سالن منزل

نورپردازی هنری است که دکوراسیون داخلی منزل را متفاوت و پرانرژی می کند. نورپردازی معمولا در سالن پذیرایی انجام می شود. سالن هر خانه در واقع ویترین دکوراسیون داخلی آن است. همچنین جایی است که اهل خانه بیشتر وقت خود را در آن می گذرانند. بخصوص در آپارتمان های امروزی که فضای نشیمن، تی وی روم و پذیرایی با هم ادغام شده است.

نورپردازی توسط لوسترها، هالوژن ها و چراغ های دیواری انجام می شود و هر کدام کاربرد و تاثیر خود را دارد. نورهای مخفی نیز کم کم به عنوان روش نورپردازی غیر قابل حذف در دکوراسیون داخلی مطرح شده است و در داخل سقف کاذب و بالای دیوار کار می شود. یکی از روش های نورپردازی مناسب، نورپردازی رو به بالا است که فضا را روش می کند بدون آنکه نور مستقیم به چشم بتابد. اگر از این چراغ ها روی دیوار استفاده شود، نور زیبایی روی کاغذ دیواری می تابد و زیبایی آنرا بخصوص در شب دو چندان می کند.

آباژور وسیله دیگری است که در نورپردازی سالن خانه های نسبتا بزرگ کاربرد دارد. آباژور نه تنها نور ملایمی دارد، بلکه اگر با سلیقه انتخاب شود، یک وسیله دکوری زیبا در سالن پذیرایی است.

نورپردازی اگر به منظور زیبایی و نه صرفا روشنایی باشد، با دو روش یکنواخت و نقطه کانونی (متمرکز) انجام می شود. در روش نورپردازی یکنواخت سعی می شود نور به طور یکسان در همه قسمت های فضا پخش شود. استفاده از نور سفید و زرد به صورت توامان از آزار چشم جلوگیری می کند. روش نورپردازی کانونی، نور را در چند قسمت خاص فضا متمرکز می کند. این روش بیشتر برای روشن کردن بخشی از دیوار به کار می رود که ممکن است مثلا تابلویی روی آن نصب شده باشد. دو عکس زیر یک نمونه نورپردازی کانونی در قسمت هایی از دیوار و سالن و یک نمونه نورپردازی یکنواخت را نشان می دهد:

نورپردازی متمرکز image

نورپردازی یکنواخت در سالن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نورپردازی علاوه بر سالن پذیرایی، در اتاق خواب و سایر قسمت های خانه نیز کاربرد زیادی دارد. استفاده از نور مخفی و انواع آباژورهای میزی و زمینی در اتاق خواب متداول بوده و نه تنها به زیبایی دکوراسیون اتاق خواب اضافه می کند، بلکه باعث زیباتر شدن کاغذ دیواری اتاق خواب نیز می شود.

 

اجرای نورپردازی و نصب چراغ

یک سوال مهم در نصب کاغذ دیواری و اجرای نورپردازی، ترتیب انجام آن است. اگر قصد نصب چراغ روی دیوار را دارید، باید آنرا بعد از نصب کاغذ دیواری انجام دهید. اگر دیوار چراغ دارد، نصاب کاغذ دیواری ابتدا آنرا برداشته و پس از نصب کاغذ دیواری و خشک شدن آن، چراغ را دوباره نصب می کند.

در مورد هالوژن و نور مخفی بهتر است بدانید که نصب آن قبل از کاغذ دیواری بهتر است. چراکه فرآیند نصب هالوژن ممکن است به کاغذ دیواری آسیب بزند. اما اگر بعد از آنکه دیوارها را کاغذ دیواری کردید تصمیم به اجرای نور مخفی گرفتید، باید پارگی هایی که احتمالا در هنگام نصب نورپردازی ایجاد شده است، خیلی زود ترمیم شود.

 

کاغذ دیواری و نورپردازی

همانطور که گفته شد، یکی از عوامل موثر در زیبا نشان داده شدن کاغذ دیواری روی دیوار، نورپردازی مناسب است. گرچه یک نورپردازی یکنواخت که به صورت حرفه ای و هنری انجام شود، کاغذ دیواری را بهتر نشان می دهد، اما منظور از نورپردازی در اینجا بیشتر نورپردازی متمرکز است که نور را در قسمت هایی از دیوار می اندازد. اگر نورپردازی متمرکز روی کاغذ دیواری های زیبا و باکیفیت انجام شود، کاغذ دیواری مثل یک اثر هنری خواهد درخشید.

 

نورپردازی روی کاغذ دیواری کلاسیک

نورپردازی روی دیوار برای کاغذ دیواری های کلاسیک و لاکجری بیشتر استفاده می شود تا کاغذ دیواری های مدرن. برای این منظور روی دیواری که کاغذ دیواری کلاسیک نصب شده است، چراغ های لاکجری نصب کنید و در شب آنرا روشن کنید. در زیر چند نمونه نورپردازی روی کاغذ دیواری طرح کلاسیک را مشاهده می کنید:

 

کاغذ دیواری کلاسیک و نورپردازی image

کاغذ دیواری کلاسیک و نورپردازی image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<span style=”font-size: 12.0pt; line-height: 150%; font-family: ‘Arial’,’sans-serif’; mso-ascii-font

اشتراک گذاری:
نسخه قدیمی کاغذ دیواری آرکس