کاغذ دیواری آرکس دکور, کاغذ دیواری کره ای, کاغذ دیواری سه بعدی آرکس, کاغذ دیواری, کاغذدیواری

کاغذ دیواری آرکس دکور

کاغذ دیواری سالن پذیرایی

در بین انواع کاغذ دیواری منزل، کاغذ دیواری سالن پذیرایی مهمترین و پرمصرف ترین کاغذ دیواری است. طرح کاغذ دیواری سالن ولابی مناسب با سبک دکوراسیون انتخاب می شود. اگر دکوراسیون منزل شما کلاسیک است، از کاغذ دیواری های کلاسیک و لاکجری استفاده کنید. اگر بیشتر به مدل های مدرن علاقه دارید، انواع کاغذ دیواری مدرن مطابق با سلیقه شما وجود دارد. رنگ کاغذ دیواری های سالن را معمولا هماهنگ با رنگ پرده و مبلمان انتخاب می کنند.

 

انواع مدل کاغذ دیواری سالن منزل

همانطور که گفته شد مدل های کاغذ دیواری سالن به دو دسته کاغذ دیواری کلاسیک و کاغذ دیواری مدرن تقسیم می شود. کاغذ دیواری طرح داماسک، گلدار و منحنی دار از این گروه است. کاغذ دیواری کلاسیک را معمولا با مبلمان استیل و کلاسیک به کار می برند. در این سبک دکوراسیون از رنگهای شیک و روشن مثل بژ، کرم، سفید، طلایی، طوسی- آبی، نسکافه ای و قهوه ای استفاده می شود. خوشبختانه سبک دکوراسیون کلاسیک را در هر فضا مثل خانه بزرگ یا کوچک، ویلا یا آپارتمان می توان به کار برد و رنگ روشن آن اجازه استفاده از آنرا در فضاهای کم نور می دهد. در زیر چند نمونه کاغذ دیواری کلاسیک به کار رفته در سالن پذیرایی را ببینید:

کاغذ دیواری کلاسیک سالن پذیرایی image 

کاغذ دیواری کلاسیک سالن پذیرایی image

کاغذ دیواری کلاسیک در سالن پذیرایی image

کاغذ دیواری مدل مدرن شامل کاغذ دیواری سه بعدی، کاغذ دیواری هندسی، کاغذ دیواری با طرح ساده  و کاغذ دیواری و کاغذ دیواری دارای نوشته می شود. در هر آلبوم کاغذ دیواری کاغذ دیواری ساده هماهنگ با هر طرح کاغذ دیواری از جمله کاغذ دیواری مدرن وجود دارد. به همین دلیل در هر آلبوم کاغذ دیواری، طرح های ساده هماهنگ و همرنگ کاغذ دیواری های طرح دار از جمله کاغذ دیواری های مدرن وجود دارد. کاغذ دیواری مدرن با پرده های ساده، مبلمان راحتی و مبلمان ساده به کار می رود. رنگ به کار رفته در دکوراسیون مدرن، معمولا رنگ تیره و تند مثل آبی تند، سورمه ای، زرشکی و سبز است. همچنین کاغذ دیواری های جدید که طرح های ساده و رنگ ملایم دارند، برای دکوراسون مدرن به کار می روند. برای به کار بردن کاغذ دیواری با رنگ تند و تیره، سالن باید نور کافی داشته باشد. اگر فضا کوچک و کم نور است، استفاده از کاغذ دیواری رنگ روشن بهتر است. عکس های زیر دو نمونه کاغذ دیواری مدرن اجرا شده در سالن را نشان می دهد:

 کاغذ دیواری مدرن سالن پذیرایی image

کاغذ دیواری مدرن سالن پذیرایی image

کاغذ دیواری ساده برای سالن پذیرایی

علاوه بر کاغذ دیواری طرح دار، کاغذ دیواری ساده هم در سالن به کار می رود. اصول نصب کاغذ دیواری این است که کاغذ دیواری های طرح دار بر روی یک دیوار یا دو دیوار روبروی هم نصب شود. دو کاغذ دیواری طرح دار نباید در کنار هم باشند، چراکه زیبایی دکوراسیون را از بین می برند. در فاصله بین کاغذ دیواری های طرح دار، کاغذ دیواری ساده قرار می گیرد. کاغذ دیواری ساده همان کیفیت را دارد و رنگ آن مشابه و هماهنگ با کاغذ دیواری طرح دار است. کاغذ دیواری ساده معمولا بافت نقش داری از رنگ خود دارد که آنرا شیک تر می کند. کاغذ دیواری هایی که با کاغذ دیواری کلاسیک یا گلدار ست می شوند، گاهی اوقات راه راه نیز هستند.

 

کاغذ دیواری دیوار پشت تلویزیون (ال سی دی)

در بسیاری مواقع، یک دیوار سالن به ال سی دی اختصاص دارد و کاغذ دیواری آن با طرح کاغذ دیواری سایر دیوارهای سالن فرق می کند. در دکوراسیون کلاسیک، کاغذ دیواری پشت تلویزیون را معمولا رنگ تیره از همان طرح کاغذ دیواری سالن پذیرایی انتخاب می کنند. در هر آلبوم کاغذ دیواری، چند رنگ مختلف از یک طرح کاغذ دیواری تکرار می شود. به همین دلیل بهتر است کاغذ دیواری پشت کاغذ دیواری و کاغذ دیواری طرح دار سالن از یک طرح انتخاب شود. در دکوراسیون داخلی سبک مدرن، بهتر است از کاغذ دیواری های سه بعدی برای دیوار پشت تلویزیون استفاده شود. در این میان کاغذ دیواری های سه بعدی سنگ یک گزینه همیشگی است. در زیر چند نمونه کاغذ دیواری پشت تلویزیون را مشاهده می کنید: 

کاغذ دیواری دیوار پشت تلویزیون image

کاغذ دیواری دیوار پشت تلویزیون image

کاغذ دیواری دیوار پشت تلویزیون image

کاغذ دیواری دیوار پشت تلویزیون image

نصب کاغذ دیواری در سالن

سالن پذیرایی از هر قسمت دیگر خانه بیشتر دیده می شود و زیبایی آن مهمتر است. به همین دلیل برای نصب کاغذ دیواری پذیرایی باید دقت کافی داشت که کاملا تمیز و بدون درز انجام شود. کاغذ دیواری های طرح دار باید با دقت به گونه ای نصب شود که درز کاغذ مشخص نشده و طرح ها درست کنار هم قرار بگیرند.

برای نصب کاغذ دیواری در سالن، لوازم و مبلمان را وسط سالن قرار دهید و روی آن ملحفه یا پارچه بکشید تا هنگام نصب کاغذ دیواری کثیف نشود. نصب کاغذ دیواری در یک سالن با ابعاد معمولی چند ساعت بیشتر طول نمی کشد. پس از نصب، حداقل ۳ روز صبر کنید تا چسب پشت کاغذ دیواری خشک شده و کاغذ دیواری کاملا به دیواری بچسبد. در این مدت اصلا نباید به کاغذ دست زد. خشک شدن کامل کاغذ دیواری و از بین رفتن حباب های هوا که زیر آن قرار می گیرد، حداقل دو هفته طول می کشد، بنابراین در این مدت صبر کنید و مواظب باشید که چیزی به کاغذدیواری کشیده نشود.

 

تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشوی سالن

همانطور که در مقاله های شستن کاغذ دیواری و کاغذ دیواری قابل شستشو توضیح داده شده است، کاغذ دیواری با یک اسفنج تمیز، دستمال، آب و مواد شوینده مثل مایع ظرف شویی تمیز می شود. به دلیل حساسیت سالن پذیرایی، شستن کاغذ دیواری سالن مهمتر از سایر کاغذ دیواری ها است. به همین دلیل در تمیز کردن کاغذ دیواری سالن باید بیشتر دقت کرد. یادتان باشد که پس از شستن کاغذ دیواری بلافاصله آنرا خشک کنید.

برای مراقبت از  کاغذدیواری سالن، هنگام جابجا کردن مبلمان و وسایل داخل سالن دقت کنید که به دیوار کشیده نشود. برخورد جسم تیز با کاغذ دیواری باعث پارگی آن می شود.

اشتراک گذاری:
نسخه قدیمی کاغذ دیواری آرکس