هنگام خرید پارکت به چه نکاتی دقت کنیم؟

در مقاله انواع پارکت-لمینت درباره و مشخصات لمینت صحبت کردیم. در این مقاله نکاتی ریزی را که هنگام خرید لمینت باید به آن توجه کرد، بررسی می کنیم. زمانی که تصمیم شما برای خرید لمینت قطعی شد و درباره قیمت، ضخامت و رنگ آن تصمیم گرفتید، این سوال ها را از فروشنده بپرسید؟

آیا راه رفتن با کفش روی لمینت صدا ایجاد می کند؟
یکی از نکات مهم در خرید لمینت توجه به بی صدا بودن آن است. لمینت مرغوب صدا ایجاد نمی کند. ولی لمینت هایی که عمدتا ایرانی یا چینی هستند معمولا صدا می دهند. توجه داشته باشید که بی صدا بودن لمینت امری جدا از بی صدا بودن فوم است (فوم هنگام نصب لمینت به صورت یک لایه زیر آن قرار می گیرد. فوم هم باید یا بی صدا باشد).

آیا لمینت ضد آب است؟

بعضی از انواع لمینت ضد آب است. این به آن معنا نیست که اگر به طور مداوم در معرض آب باشد، خراب نمی شود. بلکه آب به حجم کم در مدت زمان کوتاه آنرا خراب نمی کند. این مسئله به جنس لمینت روی آن بستگی دارد، چراکه به هر حال جنس لمینت از چوب است و در معرض آب باد می کند.
آیا ضد حریق است؟
لمینت از جنس چوب است و به صورت طبیعی آتش می گیرد. منظور از لمینت ضد حریق، لمینت است که روکش روی آن در مقابل آتش سیگار مقاوم است. اگر کبریت روشن شده روی آن بیافتد، اگر سریع خاموش شود، لمینت خراب نمی شود.

آیا جای لک روی لمینت می ماند؟

لمینت های مرغوب جای لکه را نشان نمی دهد. این یکی از مهمترین ویژگی های لمینت است، بخصوص اگر رنگ آن روشن باشد.

اشتراک گذاری:
نسخه قدیمی کاغذ دیواری آرکس