کاغذ دیواری– کاغذ دیواری قابل شستشو– کاغذ دیواری سه بعدی– کاغذ دیواری کره ای– کاغذ دیواری اتاق– کاغذ دیواری اتاق خواب– کاغذدیواری– کاغذ دیواری سالن– کاغذ دیواری پذیرایی– کاغذ دیواری منزل– کاغذ دیواری مسکونی– کاغذدیواری شیک– کاغذ دیواری سفید– کاغذ دیواری تیره– کاغذ دیواری سیاه– کاغذ دیواری ساده– کاغذ دیواری گلدار– فروش کاغذ دیواری– فروشگاه کاغذ دیواری
سیاه تیره ترین رنگ است و در فقدان نور ایجاد می شود. به همین دلیل فضا کاملا سیاه است. رنگ سیاه را معمولا متضاد رنگ سفید می نامند و به عنوان متضاد روشنایی نیز به کار می رود.
رنگ سیاه یکی از اولین رنگ هایی است که در هنر به کار رفته است. آثار به جا مانده از نقاشی های انسان های غار نشین استفاده از رنگ سیاه را به خوبی مشخص می کند. در قرن چهاردهم رنگ سیاه توسط افراد سلطنتی و مقامات دولتی و قضایی مورد استفاده قرار گرفت. در قرن بیستم رنگ سیاه برای اولین بار به عنوان یک رنگ اصلی در صنعت مد پوشاک مورد استفاده قرار گرفت.
استفاده از رنگ سیاه در عزاداری اولین بار در رم باستان اتفاق افتاد و پس از آن رنگ سیاه معمولا با مرگ، شیطان، جادو ارواح اجین شده است. حتی امروزه نیز از این رنگ در مراسم عزاداری استفاده می کنند.رنگ سیاه به دلیل طبیعتی که دارد، همواره یک فضای رمزآلود و پنهان را با خود به همراه دارد. امروزه رنگ سیاه یکی از نمادهای قدرت است. دلیل آن رازآلود بودن رنگ سیاه است.

 

روانشناسی رنگ سیاه
در روانشناسی رنگ سیاه، این رنگ نشانه قدرت و کنترل است. به دلیل آنکه هیچ نکته‌ای را مشخص و روشن نمی‌کند، بیشتر به اطلاعات مربوط می شود تا به ارتباطات. به این معنا که رنگ سیاه از ارتباطات دوطرفه جلوگیری می کند. فردی که رنگ سیاه پوشیده است از لحاظ روانشناسی در موضع قدرت قرار دارد. به همین دلیل رنگ سیاه برای ارتباطات کاری مناسب است، درحالیکه برای ارتباطات دوستانه و خانوادگی مناسب نیست. رنگ سیاه خود کنترلی، نظم، قدرت، استقلال و اراده را تداعی می کند.

نوجوانانی که به پوشیدن رنگ سیاه علاقه نشان می دهند، در واقع تمایل زیادی به گذر از دوران کودکی و ورود به بزرگسالی دارند. به هر حال رنگ سیاه می توان باعث ایجاد افسردگی و اختلالات خلقی خفیف شود. ولی استفاده از آن به همراه رنگ سفید فضایی پرانرژی ایجاد می کند.

اشتراک گذاری:
نسخه قدیمی کاغذ دیواری آرکس